Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Eğitici Oyuncaklar ve Zekay Oyunları

Eğitici Oyuncaklar Uygun Fiyatlarla Dekopano.com’da! Üstelik Kargo Bedava. Çocuğunuzun eğitimi için ihtiyacınız olan eğitici oyunları satın almak için en doğru adres.
Eğitici Oyuncaklar
Anne veya baba olmuş bir insana “bu hayatta sizin için en önemli şey nedir?” desek muhtemelen alacağımız cevabın büyük çoğunluğu çocuğumuz olacaktır.

En değerli varlığımız, geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim alması, onların kişisel gelişimlerini sağlıklı şekilde yapması tüm anne babaların en büyük temennisidir. İşte bu noktada en küçük yaştan itibaren eğitici oyuncaklar anne babaların en büyük yardımcısıdır.

Neden Eğitici Oyuncaklar ?
Bu oyuncaklar veya diğer adıyla masa oyunları kendini bu işe adayan profesyoneller tarafından tasarlanmış ve çocuklarınızın en iyi şekilde gelişimlerini sağlamasına katkıda bulunmayı hedef edinmiş hem zeka geliştirici hem de beyinde belli bölgelerin daha fazla gelişmesini sağlayacaktır.

Anne ve baba olarak çocuklarınızla hem ailecek keyifli vakit geçirmek hem de onların zihinsel gelişimine katkıda bulunmak. Daha ne ister ki insan ?

Eğitici oyuncaklar çocuklarınızın tablet, cep telefonu gibi onların gelişimini olumsuz etkileyen, zihinlerini uyuşturan etkilerin aksine onların muhakeme ve otokontrol özelliklerini artıran bunun yanında el becerisi kazanma gibi olumlu özellikleri destekler niteliktedir. Zeka geliştirici özelliklerinin yanı sıra fiziksel gelişimde de olumlu etkileri açıkça gözlemlenebilecektir.

Fiziksel oyunlar ile sosyal etkileşime girmiş olan çocukların sosyal ilişkilerde daha başarılı olma ihtimali yükselecektir. Aile bireyleriyle keyifli vakit geçiren bir çocuğun ruhsal gelişiminin nasıl iyi şekilleneceğini, içinde yaşadığı huzuru hayal etmek de zor olmasa gerek.

Telefon, tablet gibi çocuklarımızı içine kapanık hale getiren, onları gerçek dünyadan koparan ve sosyal ilişkilerinde problemli hale getirecek olan dijital oyunlardan uzak tutmak için onlara yine oyun oynama fırsatı vermek yani alternatif sunmak çocuğun zararlı alışkanlıklardan kurtulması için anne babaların elini kuvvetlendirecektir. Eğitici oyuncakların faydalarını sıralamak gerekirse;

Zeka Geliştirici Etki

Daha çok kağıt veya ahşap malzeme ile üretilen ve strateji geliştirme üzerine kurulu olan eğitici oyun türlerinden akıl oyunları yine daha önce saydığımız olumlu etkilere hızlı ve çözüme yönelik düşünme, bağlantısal düşünme ve matematiksel zeka gelişimini sağlayacak türden faydalı oyuncaklardır. Bu oyunlar üzerinde uzun zaman ve emek harcanarak tasarlanmış ve gerçek anlamda etkileri ölçümlenmiştir.
El Becerisi
Ahşap malzemelerden imal edilen tangram, jenga gibi oyunlar ile çocuklarınızın zeka gelişiminin yanı sıra el becerilerini üst seviyeye çıkarma yeteneğini de kazandıracaktır. Çoğumuz görmüşüzdür hatta satın almışızdır, çeşitli şekilleri ve renkleri eşleştirme üzerine kurulu oyun setleri bu konuda oldukça faydalıdır.

Çocuklarda Sosyal İlişki Becerisi
Tekrar tekrar bahsediyoruz çünkü bu son zamanların en önemli sorunlarından. Büyüyen şehirler, sokaklarda yaşanan üzücü olaylar çocuklarımızın sokaklara çıkıp arkadaş edinmesini, onların sosyal ilişki kurmasını gün geçtikçe zorlaştırıyor.

Bunun yanına teknoloji de eklenince tamamen dış dünyaya kapalı bireyler yetiştirme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Eğitici oyuncaklar bu soruna tam olarak çözüm getiremese de aile ile birlikte geçirilen vakti artırarak onların en azından aile içerisinde sosyal ilişki kurmasına olanak tanımaktadır.
Matematiksel Zeka
Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan, hayatımızı kolaylaştıran birçok teknolojinin veya mekaniğin bizlere hizmet etmesini sağlayan matematik çocuklarımızın da güçlü olması gereken bir alan.

Başarılı ve yaratıcı çocukların iyi bir matematiksel zekaya, soyut düşünebilme kabiliyetine sahip olmaları oldukça önemli bir husustur. Bu konuda da bahsi geçen oyunların saymakla bitmeyecek faydası olduğunu söyleyebiliriz.
Yaratıcılık
Çocuklar sorun çözme yeteneğinin yanında farklı parçaları bir araya getirme, onlardan yeni bir şey ortaya çıkarma gibi yaratıcılığı artırıcı faaliyetler içine de girmiş olacaklar. Üstelik tüm bunları yaparken oyun oynama mutluluğuna erişecekler.
Hafıza Güçlendirme
Örneğin bir eşini bulma oyunu tamamen hafızaya yönelik olarak tasarlanmışken diğer oyunlar da çocukların hafızalarını güçlendirme özelliğine sahip olacaktır. Eğlendikleri bir anda çocukların tüm algılarının açık olacağı ve duyularının beyinleriyle eş zamanlı koordinasyonunun sağlanacağını da unutmamak gerek
Her şey Çocuklar İçin
Çok daha güzel bir dünyada yaşamayı hakediyor olsalar da çocuklarımıza sağlayabileceğimiz mümkün olan en güzel şartları sunabilmeyi, onların sağlıklı bir birey olarak fiziken ve ruhen gelişimlerini tamamlamalarını sağlamak anne babalar olarak en büyük vazifemiz. Bu oyunlar da bu amacın en keyifli araçlarından