Pazardanal.com Güvenilir mi ?

Birçok müşterimizin ekşi sözlük, şikayet var gibi sitelerde hakkımızda yorumları araştırdığını farkettik. Bu konuda sizlerle empati kurduk. Bizler de alışveriş yapmadan önce karşı tarafın gerçekten dürüst mü, güvenilir mi olduğunu araştırdığımızı söylemeliyiz. Her ne kadar 2017 yılından bu yana Dekopano.com olarak hizmet verdikten sonra daha akılda kalıcı olması nedeniyle Mayıs 2020 tarihinden itibaren Pazardanal.com olarak on binlerce müşterimize güvenle hizmet vermiş olsak da sizlerin aklında hiçbir soru işaretine yer bırakmamak adına tüm şeffaflığıyla aklınızdaki soru işaretlerini yanıtlamaya çalışacağız.

Bizler de elimizden geldiği kadar size kendimizi tanıtmak, aklınızdaki tüm sorulara yanıt vermek ve aklınızda soru işareti bırakmak istemiyoruz.

Öncelikle kendimizi tanıtmak istiyoruz. Biz kimiz ?

2017 yılında tasarım ürünler ve ahşap mobilyalar için pazaryeri olma hedefiyle yola çıktık. 2017-2020 tarihleri arasında Dekopano.com olarak sürdürdüğümüz yolculuğumuza Dekopano isminin telafuzunda yaşanan zorluklar, ismin sadece dekorasyon ürünlerini anımsatan durumu ve bu durumların markalaşmamız önünde oluşturduğu engellerden ötürü aldığımız kararla 2020 yılından itibaren Pazardanal.com olarak yolumuza devam ediyoruz. Şimdi çok daha güçlüyüz.

Amacımız, 3 yılın sonunda elde ettiğimiz mutlu müşteri kitlesini daha da genişletmek, birçok yeni kategori ile müşterilerimize uygun fiyat ve kaliteli hizmet sağlamak. Bunun için gece gündüz çalışıyor ve kendimizi geliştiriyoruz.

Sürekli olarak Türkiye’de e-ticarette müşterilerin en sık şikayetçi olduğu konuları inceliyor ve biz bu konuda daha iyi nasıl olabiliriz diye araştırıyoruz. Örneğin online alışveriş yapan kullanıcıların en sık yaşadığı problemlerden olan “alışveriş yaptıkları siteyle iletişim kurma zorluğunu” aşmak adına Whatsapp uygulamasının işletmelere özel versiyonu olan Whatsapp Business uygulamasını Türkiye’de kullanan ilk eticaret firması olduk. Müşterilerimizin siparişlerini en kolay şekilde takip edebilmesi adına siparişlerinin mümkün olan her adımında SMS ile bilgilendirme yaparak onların memnun olmasını sağladık. Bunu yaparken müşterilerimizin bize güvenerek verdikleri telefon ve mail adresi bilgilerini onları kampanyaya boğmak amaçlı hiç kullanmadık, kullanmayacağız.

Amacımız müşterilerini sürekli satış yapma amacıyla kampanya bildirimlerine boğan bir firma olmak yerine, bu araçları sadece müşterilerinin bilgilendirilmesi amacıyla kullanan ve onların güvenini kazanan bir marka olmak. Müşterilerine onların ihtiyacı olmayan ürünleri satmaya çalışan bir firma olmak yerine onların ihtiyacı olduğunda akıllarına ilk gelen ve güvenle aradıkları şeyi tedarik edebilecekleri bir marka olmak.

Kısaca en büyük önceliğimiz kaliteli hizmetimiz ile fark yaratabilmek.

Güvenin, dürüstlüğün değil daha fazla kazanmanın ön planda olduğu bir dönemde e-ticarette güven, dürüstlük ve kaliteli hizmet değerlerini sahiplenmek, müşterilerimize bu hissi yaşatmak en büyük prensibimiz.

Bir alışveriş sitesini güvenilir kılan unsurlar ve dikkat edilmesi gereken hususlar neledir ?

Sadece Pazardanal.com için değil, internette alışveriş yapmadan önce herhangi bir sitenin güvenilir olup olmadığını anlayabileceğiniz ana başlıkları inceleyelim.

Her ne kadar alışveriş sitelerinin işi tamamen online olsa da her alışveriş sitesi bir resmi adrese sahip olmalıdır. Bir alışveriş sitesi firma adresini açıkça sitesine koymamışsa bu kuşkulu ve güvensizlik uyandırıcı bir durumdur.

Pazardanal.com’da açık adresimize her yerden, her sayfadan kolayca ulaşabilirsiniz. Pazaryeri olmamız nedeniyle ürünleri fiziksel olarak sattığımız bir mağazamız olmasa da ofis adresimizin kapıları her zaman sizlere açıktır. Dilediğiniz zaman gelerek bizleri görebilirsiniz.

Bir alışveriş sitesi müşterileri için daima ulaşılabilir olmalı. Eğer bir alışveriş sitesinde telefon, mail gibi iletişim bilgileri yer almıyorsa o site güvenilirlikten uzaktır. Siz de uzak durmalısınız

Pazardanal.com’da her sayfada yer alan telefon, email, whatsapp destek hattı bilgilerimiz ile bize ulaşabilmeniz için tüm bilgilerimiz kolaylıkla ulaşılabilir durumdadır. Hafta içi 09:30-18:00 arası her zaman hizmetinizdeyiz.

İnternet alışverişinin en riskli ve en dikkat edilmesi gereken noktalarından birisi belki de en önemlisi ödeme güvenliğidir. Kredi kartı bilgilerinizin güvenliği için ödeme yapmadan önce hangi ödeme altyapısının kullanıldığı, ödeme güvenliğinin sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için bir sitede BDDK onaylı ödeme altyapılarından olan ve sürekli olarak devlet tarafından denetlenen Paytr, İyzico, Payu, BKM Ekspress gibi bilinen ve güvenilir ödeme sistemlerinin kullanıldığından emin olunuz.

Pazardanal.com olarak biz ödeme altyapımızda tercihimizi BDDK onaylı ve Türkiye’nin en büyük ödeme kuruluşlarından birisi olan PAYTR firmasından yana kullandık. Böylece ödeme güvenliğinizden %100 emin olabilirsiniz.

Burada bir parantez açarak en çok aldığımız sorulardan birisine de açıklık getirmek istiyoruz. Birçok satıcının ürün satışı yaptığı bir pazar yeri olmamız (farklı satıcıların ürün sattığı platform) nedeniyle sitemizde kapıda ödeme sisteminin kullanımı operasyonel açıdan mümkün olmamaktadır.Sadece kendi ürünümüz olan pos rulosu ürünlerinde kapıda ödeme seçeneği ödeme ekranında sunulmaktadır.Diğer ürün siparişlerinizde ise kredi kartı ile ödemeniz alınır ve siz sorunsuz şekilde ürününüzü teslim alana kadar PAYTR firmasında bekletilir, herhangi bir memnuniyetsizlik ve olumsuzluk durumunda en hızlı şekilde size iade edilir. Kısaca sizi her kapıda ödeme gibi koruma altına almış bulunmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın e-ticaret sitelerini kayıt altına alma kararının ardından getirdiği zorunlulukla tüm e-ticaret sitelerinin kaydolmak zorunda olduğu ETBİS sisteminden alışveriş yapacağınız siteleri kontrol edebilirsiniz.

Bu linke tıklayarak  sistem kaydımızı görebilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesinin güvenilirliğini anlayabileceğiniz bir diğer unsur da sitede yer alması gereken ve açık şekilde anlatılmış iptal ve iade politikasıdır. Eğer bir sitede iade süreci ve iade koşulları açıkça belirtilmemiş ise muhtemel bir sahtekarlık olayını yaşamamak için o siteden uzak durabilirsiniz.

Bu linke tıklayarak tüm iade sürecimizi, koşullarımızı şeffaf bir şekilde görebilir, kolaylıkla iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. pazardanal.com olarak iptal ve iade işlemlerinizi sorunsuz ve kolaylıkla gerçekleştirmeniz için her türlü desteği vermekteyiz. Bu konuda kanunda yer alan 14 gün koşulsuz iade hakkınızı kanunlara tamamen uygun ve kolay şekilde kullanmanızı sağladığımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Bir e-ticaret sitesinin güvenilirliğini anlayabileceğiniz bir diğer unsur da güvenilir kurumlarla gerçekleştirdiği iş birlikleridir. Güvenilir ve kurumsal firmalar bilinmeyen, güvenilmeyen firmalar ile işbirliğine girmezler.

Hakkımızda sayfamızı inceleyerek BKM Ekspress, Halkbank, Akbank gibi Türkiye’nin köklü kuruluşları ile gerçekleştirdiğimiz iş birliklerini inceleyebiliriniz.

Peki Hiç mi Problem Yaşanmıyor ? Pazardanal.com'da Her Şey Sorunsuz mu ?

Bu soruya açık yüreklikle elbette oluyor diyebiliriz. Peki nedir bu problemler ? Her sitede ve hatta günlük hayatta hepimizin yaşayabileceği sorunlar elbette Pazardanal'da da yaşanabilmekte. Örneğin ne kadar özen göstersek de nadiren kargolanmada gecikme yaşanabiliyor. Müşterimiz aldığı ürünü beğenmeyebiliyor, kargo firması teslimatta gecikme yaşatabiliyor. Ancak biz bu durumları en aza indirme çabamızın yanında sorunların giderilmesi için her an çalışıyor ve müşterimizin yanında yer alıyoruz. Bu bizim kaliteli hizmet anlayışımızın en önemli unsuru ve bu anlayışı var olduğumuz sürece devam ettirmek en büyük hedefimiz.

Sonuç

Değerli müşterimiz, pazardanal.com olarak biz sizleri memnun etmek, içinizin rahat olduğu, güvenle alışveriş yapabileceğiniz ve paranızı her durumda koruyacağından emin olduğunuz bir alışveriş sitesi olma hedefiyle yoluna devam eden genç, özverili ve çalışkan bir ekibe sahip firmayız. Siparişlerinizin ardından bizden iyi şekilde bahsetmeniz en büyük temennimiz.
Pazardanal.com Güvenilir mi ?

Sizler de konuya dair soru veya düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Depremden Ders Çıkaran Ahşap Kitaplık Tasarımı

Depremden Ders Çıkaran Ahşap Kitaplık Tasarımı

Geçtiğimiz yıl Meksika’da yaşanan büyük depremden ders çıkaran tasarımcılar, önceliği güvenliğe vermiş gibi görünüyoz. Meksika merkezle tasarım ofisi Comité de Proyectos da bu konuya odaklananlardan. Librero Entropía adlı ahşap kitaplık modelinde standart kitaplıklarda olmayan materyaller kullanılarak güvenlik açısından sağlam duruşa sahip bir tasarım ortaya çıkarılmış.

Kitaplık, kitaplarınızı, dekorlarınızı ve  bitkilerinizi tutmak, benzersiz ve sağlam bir yer oluşturmak üzere bir araya toplanan masif beyaz meşe, metal ve dökme betondan oluşuyor. Oldukça ağır olan bu tasarımı yerinden oynatmak da elbette kolay olmuyor.

Depremden Ders Çıkaran Ahşap Kitaplık Tasarımı

Kitaplığın ahşap rafları, rafların hiçbir yere gitmemesini sağlayan dökme beton parçalarla tutuluyor. Beton desteklere ek olarak, yalnızca rafları kaldırmaya yardımcı olmak için değil, daha ağır beton parçalarını birleştirmek ve görsel olarak hafiflik sunmak amacıyla üç dikey metal destekleyici bulunuyor.

Sürgülü Kapılar ile Ev Dekorasyonu

Sürgülü Kapılar ile Ev Dekorasyonu

Yeni moda ev dekorasyonlarında sıkça kullanılan sürgülü kapılar ile ev dekorasyonu evin havasını değiştiriyor.Eski zamanlarda ahır kapıları olarak kullanılan sürgülü kapılar şimdilerde ev dekorasyonuna farklı bir hava katmak için kullanılıyor.Daha çok rustik ev dekorasyonlarında kullanılan bu kapılar hem kullanışlı hem de  dekoratif bir görüntü sağlıyor.

Kaynak designrulz

Eski Marangoz Atölyesinden Muhteşem Bir Mekana

Eski Marangoz Atölyesinden Muhteşem Bir Mekana

Barcelona’da eski bir marangoz atölyesinin iç mekan tasarımı yapılarak harika bir mekana dönüştürüldü.FFWD Arquitectos Barcelona adlı iç mimarlık ofisi tarafından eski bir marangoz atölyesi alınarak ana dokusuna fazla dokunmadan restore esildi.Eski yapı korunarak modern tasarım ile harmanlanınca da ortaya bu harika ve ilginç iç mekan tasarımı çıktı.

Ev Dekorasyonunda Nirvana

Ev Dekorasyonunda Nirvana

Bir ev nasıl değiştirilir , nasıl tasarlanır, nasıl dekore edilir ? Nasıl bu kadar muhteşem bir hale gelir diye sorulursa cevap bu örnek mekan tasarımı olabilir.Renkli, muhteşem, kusursuz diyebileceğimiz ev dekorasyonu bu olabilir.Renkli ahşap plakalar ile canlandırılan duvarlar, ilginç detayları ile salon, mutfak ve banyo dekorasyonu.Ne ararsak bu evde var.Muhtemelen daha önce hiç bu kadar iyisini görmediniz.